Elame ajal, mil uut informatsiooni tekib aina enam ja enam, samas inimeste oskused seda informatsiooni filtreerida ja töödelda jäävad aina kehvemaks. Sellistes eksponentsiaalse infokasvu tingimustes ei jõua aga haridusasutused, koolitajad ja psühholoogid inimesi piisavalt ette valmistada ning tulemuseks on segadus, otsustusvõimetus, kurnatus, stress ja üleüldine rahulolematus oma igapäevaeluga. Paratamatult tekib tunne, et ükskõik, milliseid valikuid enda elus ka teha, ei ole ikka tehtud seda parimat võimalikku valikut – kuna meil pole lihtsalt suutlikkust läbi töötada kogu olemasolevat informatsiooni või kaaluda kõiki erinevaid võimalusi.
Albert Einstein on nimetanud sellist olukorda “option paralysis” ehk valikuhalvatus. Just sel samal põhjusel oli tal kapis mitu komplekti täpselt ühesuguseid riideid – et ei peaks igal hommikul üles tõustes jälle valima, mida selga panna.
Valikuhalvatus võib tabada meid igapäevaselt isegi mitmeid kordi – seda nii tähtsate kui ka vähetähtsate otsuste langetamisel. Mõned kavalamad üritavad asja lihtsustada ja määravad endale otsustamiseks teatud ajalise limiidi: näiteks sellised ebaolulised valikud, et mida lõunaks süüa või millist raadiojaama kuulata, tuleks langetada minuti jooksul. Samas olukorras, kus kaalutakse, milliseid pükse osta, seatakse endale ajaliseks limiidiks näiteks 15 minutit ja veidi kaalukama valiku, nagu uue auto ostmisel seatakse eesmärgiks teha oma valik näiteks 7 päeva jooksul. Selline ajaline limiit seab teatavad piirid ja aitab kiiremini valikuid langetada. Inimesed on aga erinevad: mõnel on justnagu kaasasündinud oskus teha kohe enda jaoks see õige otsus, teised vajavad aga õige valiku tegemiseks palju rohkem aega. Kui teatud aja jooksul ei suudeta aga oma valikut teha (tekib nn valikuhalvatus), on mõistlik selles olukorras otsust üldse mitte langetada.
Täiskasvanu teeb umbes 35 000 teadlikku valikut päevas! Kuidas aga valida midagi nii, et enam rohkem sellele edaspidi mõtlema ei peaks? Elu on ju selleks liiga lühike, et raisata oma väärtuslikku aega mingeid valikuid aina uuesti ja uuesti kaaludes. Ilmselt peitub vastus selles, et leitakse endale brändid, millele ka edaspidi lojaalsed olla: et kui valin auto – siis Volvo, kui uudised – siis Postimees, kui korvpallimeeskond – siis Kalev Cramo jne.
Ülaltoodud näited on muidugi täiesti subjektiivsed ja ilmselt igaüks on teinud need valikud ühel või teisel eluhetkel toetudes oma kogemusele, soovitustele, olemasolevale informatsioonile ning saadaolevatele ressurssidele. Oleme õnnega koos, kui meie valikud toovad rahulolu läbi meie erinevate eluperioodide – peaasjalikult peegeldub see meie kindlustundes, et meie tehtud valik on hea nii praegu kui ka tulevikus.
Oleme jõudnud olukorda, kus konkurentsis püsimiseks peavad ettevõtted ja ka inimesed end aina sagedami ajakohastama ja uuendama. See tähendab, et mitmed valikud, mida tegime varem näiteks kord viie aasta jooksul, tuleb teha praegu iga kahe aasta järel ning võib-olla lähitulevikus veelgi sagedamini. Olgu selleks valikuks siis nutitelefon, e-poe platvorm, kullerteenus, personaaltreener või midagi muud.
Oleks ju tore, kui saaks teha enda igapäevast tarbimist puudutavad valikud kindlate tootjate, brändide või teenusepakkujate seast ning olla aastaid mureta ja tegeleda nende tegevustega, mis toovad ellu rohkem tähendust ning naudingut – teades, et tehtud valikud teenivad meid ja õigustavad end ka järgmised 10 aastat.
Üheks tähtsaks valikuks on ka esmaabivahendite soetamine koju, reisile või töökohale. See otsus ei ole sugugi vähem tähtis, kui näiteks sobiva suitsuanduri või lapse turvatooli valimine. Esmaabivahendid päästavad elusid ja kuigi paljudele meeldib mõelda, et minuga ei juhtu õnnetusi või tegemist on toodetega, mida saab kaasa haarata sobival ajal ükskõik millisest poest, siis päris nii see siiski ei ole…
Ka esmaabivahendid peaksid olema valitud sellised, et nende peale poleks vaja pidevalt mõelda. Aga, kui midagi peaks siiski juhtuma, siis on need olemas ning need on usaldusväärsed. Usaldusväärne tähendab siinkohal seda, et näiteks esmaabikomplektis olevad tooted on arusaadava sildistuse ja kasutusjuhendiga, komplekti sisu vastab kirjelduses toodule ja et tooted sobivad meie regiooni (ehk on sellised, mida Eesti esmaabikoolitustel õpitakse kasutama).
Münt Grupp OÜ hoiab Teie aega kokku kahel moel
1. Lühem otsustamisaeg
Kui teete valiku soetada nüüd ja edaspidi esmaabikomplekte Münt Grupp OÜ-st (smartlifesavers.com e-poest), pole Teil tarvis seda otsust tulevikus enam uuesti kaaluda, saate sõlmida esmaabivahendite hooldusteenuse lepingu või lihtsalt meile kirjutada ja leiame teile parima ja sobivama esmaabi lahenduse.
2. Kiirem esmaabi
Uuendame oma esmaabikomplekte ja esmaabivahendeid eesmärgiga pakkuda kiiremat ja efektiivsemat esmaabi – ehk hoiate esmaabi andmisel kokku väärtuslikku aega ja päästate elusid.
Lisaks omatoodete pidevale arendamisele ja uuendamisele on teil võimalik meilt soetada ka teisi tuntud esmaabivaldkonna brände, mis on tõestanud oma usaldusväärsust.