Miks meile antiseptika

Sisukord:
(Kasutage paremal küljel olevaid punkte,et liikuda soovitud jaotuseni)
1. Käte antiseptika
2. Naha antiseptika
3. Naha hooldus
4. Instrumentide puhastus
5. Pindade puhastus
6. Käte antiseptika meditsiiniasutustes

Miks meile antiseptika?

Enamik inimesi mõistab miks haiglates ja meditsiiniasutustes peavad keskkond ja seadmed olema võimalikult steriilsed, kuid ei mõisteta miks on tarvis näiteks tööl, reisil või kodus teostada käte või naha antiseptikat.

On levinud arusaam, et mida rohkem inimene oma nahka desinfitseerib ja baktereid eemaldab, seda kergemini hakkavad edaspidi igasugused haigused jms külge, sest hävivad ka “head ja kaitsvad” bakterid. See võiks olla aktuaalne kui inimene end üle keha  iga 3 tunni järel kastaks pika remanentsusega antiseptikusse, kuid mitte mõistliku kasutamise korral.

Mõistlik kasutamine (väljas pool haiglaid, operatsiooni ruume ja teisi nakkusriskiga keskkondi) tähendab käte ja ülejäänud keha puhastamist sama tihedalt kui me ideaalis käsi või keha peseksime tavaolukorras seebi ja veega. Pidevalt ringi liikudes pole aga alati võimalik seda teha. Näiteks peale tankimist, lennureisi, kiirtoidukohas söömist, ühistranspordis sõitmist on käte antiseptika vahend just see, mida on tarvis.

Iseenda esmaabi algab oma hügieeni hoidmisest. Käed on kõige saastuvamad kehaosad ja nende kaudu kanname viiruseid, baktereid ja seenhaigusi ka teistele kehaosadele, põhjustades seal võimalikke allergiaid, paistetusi ning haavade kehvemat paranemist.Nahk on inimese suurim organ, ning kui selle eest ei hoolitse, tekivad põletikukolded, mis võivad põhjustada ka tõsisemaid terviseriske.  Selleks et minimaliseerida need riskid peaks oma käsi hooldama ja desinfitseerima. Bio-Glove ja Bio-Care kreemidega saab hoida oma käed ennetavalt kaitstuna ning erinevate antiseptikutega (näiteks Chemisept Hand Des) tootega desinfitseerida peale avalikes kohtades käimist ja/või enne väljas söömist.

Kui te töötate jahedas (sundasendis arvutiga pikema aja vältel) või sügisest – kevadeni õues, siis tavalise seebi ja veega pestes kipuvad käed minema praguliseks ja valuliseks ning käed muutuvad bakterite ja viiruste jaoks palju lihtsamini ligipääsetavamateks. Kasutage ennetavaid kreeme, mis kaitsevad niiskuskahjustuste ,bakterite ning viiruste eest.

Alljärgnevalt teeme lühikokkuvõtte antiseptikutest ja des-kreemidest mida võiksite igapäevaselt kasutada nii tööl kui puhkehetkel.

Käte antiseptika

CHEMISEPT 80

Sobib eelkõige meditsiiniasutustele ja kirurgiasse. Pika remanentse toimega antiseptik (3 tundi). sisaldab nahakaitsekomponente. Kuna antiseptik on vedeliku kujul, siis see lendleb rohkem kui geel.

CHEMISEPT HAND DES (GEEL)

Sobib meditsiiniasutustesse, välimeedikutele ja teiste elualade esindajatele, kellel tuleb tihedalt käsi puhastada. Ei sisalda kvatti, mistõttu on see nahasõbraliku ja tänu geelile vähem lendlevam kui Chemisept 80. Sobib kasutamiseks autos, reisil, tööl.  Lai valik mugavaid ja käepäraseid pakendeid.

CHEMISEPT WIPES (PUHASTUSLAPID)

Antiseptilised rätikud on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks ja neid võib kasutada ka väikelaste käte puhastamiseks. Need sisaldavad  pantenooli, millel on nahka pehmendav, niisutav ja põletikuvastane toime.


Kõik alkoholi sisaldavad antiseptikud on äärmiselt tuleohtlikud. Hoida eemal süttimisallikatest, mitte suitsetada.
Kõik ülalolevad tooted on laia fungitsiidse, virutsiidse ja bakteritsiidse toimega. Täpsema info saamiseks lugege tooteinfot.

 

Naha antiseptika

CHEMISEPT FG

Toode on mõeldud jalgade antiseptikaks. Sobib ka alkoholi taluvate jalanõude desinfitseerimiseks.  Toode on laia fungitsiidse ja bakteritsiidse toimega, hävitab Gram-negatiivseid ja Gram-positiivseid baktereid ning viiruseid. Väga efektiivne dermatofüütide, pärm- ja hallitusseente suhtes.

CHEMISEPT G

Mõeldud eelkõige meditsiiniasutustesse ja kirurgiasse preoperatiivseks antiseptikaks. Pika remanentse toimega antiseptik (3 tundi). sisaldab nahakaitsekomponente. Toode on värvitu ja sobib seetõttu kasutamiseks ka kosmeetiliste lõikuste korral.

Naha hooldus

FRESH FOAM (VAHT)

Seebivaba puhastusvaht sobib käte ja keha puhastamiseks vee puudusel. Pehmendab ja niisutab nahka. Fresh Foam kantakse puhastatavale nahale ja vajadusel kasutada rätikud või pesukinnast, lasta hetk toimida ja pühkida niiske salvrätikuga puhtaks. Toode on keskkonnale ohutu.

BIO CARE

Kätekreem naturaalsete õlide, uurea ja hüaloroonhappega imendub kiiresti, ei jäta nahka rasvaseks. Eriti sobib kasutamiseks meditsiiniasutustes, kus on vajalik kaitsekinnaste kasutamine, sagedane käte pesemine ja antiseptika. Rahustab nahka ja parandab nahaalust verevarustust. 

BIO GLOVE CARE

Kiiresti imenduv kaitsekreem pesuainete, nõrkade hapete, leeliste ja muude nahka ärritavate ainete eest. Sobib kaitseks ka kontaktallergia korral ning inimestele, kes peavad tihti käsi pesema. Bio-Glove Care loob barjääri väliskeskkonna ja naha vahele. Samal ajal säilib naha normaalne hingamine, kuid kahjulikud ained ei saa kokku puutuda nahaga. Sobib kasutamisel ka näiteks nohu korral nina ja huulte vahelise piirkonna kaitseks.

 

Instrumentide puhastus

CHEMISEPT SPRAY

Chemisept Spray sobib alkoholi taluvate pindade ja istrumentide (kosmeetilised lusikad, pintslid, tangid, küüneviilid, kammid, fööniharjad, juukseharjad, juukselõikusmasina terad ja kammid, samuti kõigi maniküüri ja pediküüri instrumentide) desinfektsiooniks. 
Chemisept Spray’d pihustada desinfitseeritavale pinnale ja lasta mõjuda 30 sekundit Toimeaja möödudes vajadusel pühitakse laiali.

STERISEPT

Sterisept on fenooli-, aldehüüdi- ja fosfaadivaba vedel kontsentraat termostabiilsete ja –labiilsete meditsiiniinstrumentide pesemiseks ja desinfektsiooniks. 
Eemaldab meditsiinilistelt instrumentidelt vere, valgud, sekreedid ja rasvad. Loputamisel eemaldub materjalidelt kiiresti ja täielikult.
Kasutatakse meditsiiniinstrumentaariumi nagu endoskoobid, optilised instrumendid ja nende abivahendid, bronhoskoobid, biopsia lingud ja –tangid, intubatsioonitorud, larüngoskoobid, aspiratsioonitorud, neerukausid, siibrid, laborinõud, stomatoloogilise instrumentaariumi jne. desinfitseerivaks pesuks või desinfektsiooniks.


Kõik alkoholi sisaldavad antiseptikud on äärmiselt tuleohtlikud. Hoida eemal süttimisallikatest, mitte suitsetada.
Kõik ülalolevad tooted on laia fungitsiidse, virutsiidse ja bakteritsiidse toimega. Täpsema info saamiseks lugege tooteinfot.

 

Pindade puhastus

BACTICID

Bacticid on efektiivne vahend meditsiiniseadmete nagu operatsioonilauad, kanderaamid, patsienditoolid, haigla- ja sünnitusvoodid, ratastoolid jne kiireks desinfektsiooniks kõrgendatud hügieeninõuete tingimustes, kus desinfitseerimine on tähtsaim profülaktiline abinõu infektsiooni vältimiseks.

BACTICID WIPES (RÄTIKUD) alkoholi taluvate pindade jaoks

Desinfektandiga immutatud rätikud alkoholi taluvate meditsiiniseadmete pindade kiirdesinfektsiooniks..Tootes sisalduv desinfektant hävitab pinnal olnud bakterid ning loob bakterite kasvuks ebasoodsa keskkonna. Toode on materjalisõbralik.

SMELL NET (kontsentraat)

SMELL NET on mõeldud veepesu taluvate pindade puhastamiseks ja desinfitseerimiseks haiglates, sanatooriumites, hooldekodudes, lasteasutustes, saunades, basseiniruumides, veterinaarkliinikutes ja kõikjal mujal, kus on vajalik pesemine, desinfitseerimine ja uriini lõhna eemaldamine.

STERISEPT WIPES (RÄTIKUD) – ilma alkoholita

Sterisept Wipes on fenooli-, aldehüüdi- ja fosfaadivabad STERISEPT lahusega immutatud rätikud pindade pesemiseks ja desinfitseerimiseks.
Toode on bakteritsiidse (k.a. Mycobacterium terrae), virutsiidse (k.a HBV, HIV ) ja fungitsiidse toimega. Pindaktiivsete ainete sisalduse tõttu on tootel head puhastavad omadused. Toode on materjalisõbralik ning sobib kõikide veepesu taluvate pindade pesemiseks, ei muuda pindade visuaalset väljanägemist. Toode sisaldab korrosiooni inhibiitorit. Toiduainetega kokkupuutuvad pinnad vajavad loputamist.


Kõik alkoholi sisaldavad antiseptikud on äärmiselt tuleohtlikud. Hoida eemal süttimisallikatest, mitte suitsetada.
Kõik ülalolevad tooted on laia fungitsiidse, virutsiidse ja bakteritsiidse toimega. Täpsema info saamiseks lugege tooteinfot.

 

Dosaatorisse mahuvad Chemi-Pharm 500/1000ml pakendid

Automaatne puutevaba dosaator

Teie asutuses või ettevõttes käib palju inimesi või töö tõttu tuleb tihedalt käsi puhastada? Mugavad asjad muutuvad harjumuseks. Muudke käte antiseptika kasulikuks harjumuseks
Saraya ADS-500/1000’ga

Vaata hinda ja infot

Käte antiseptika meditsiiniasutustes

Hügieeniline käte antiseptika.

1. Võta küünarnukki või käsivart kasutades peopessa 3 ml antiseptikumi (käed peavad olema
kaetud ja niisked kogu eskpositsiooni ajal), ja kanna see kätele laiali.
2. Hõõru parema käe sõrmeotsi ringjate liigutustega vasakus peopesas. Korda sama teise
käega.
3. Hõõru peopesi vastamisi.
4. Hõõru parema käega vasaku käe selga nii, et ka sõrmed üksteisega kokku puutuvad. Korda
sama teise käega.
5. Hõõru peopesi vastamisi, hoides sõrmed vaheliti.
6. Hõõru peopesades sõrmede pealispindu vastamisi.
7. Hõõru parema käega ringjaid liigutusi tehes vasaku käe pöialt. Korda sama teise käega.

Kogu tegevuse kestus on minimaalselt 30 sekundit.

Kirurgiline käte antiseptika.

1. Kui käed on nähtavalt määrdunud, pese käed pesuaine ja veega enne kirurgilist käte
antiseptikat.
2. Puhasta küünealused voolava vee all vastava puhastajaga (loe ettevalmistust).
3. Loputa käed nii, et vesi voolaks sõrmede poolt küünarnuki poole, et vältida sõrmede
rekontaminatsiooni.
4. Antiseptikumi kuivadele kätele kandes järgi tootja nõudeid ekspositsiooniaja kohta.
Sõltuvalt käte suurusest kulub korraga umbes 15 ml antiseptikumi,.
5. Võta vasaku käe peopessa umbes 5 ml antiseptikumi, kasutades doseerimiseks parema
käe küünarnukki.
6. Kasta parema käe sõrmeotsad antiseptikumi sisse (viis sekundit).
7. Kanna antiseptikum ringjate liigutustega parema käe seljale kuni küünarnukini. Veendu,
et piirkond oleks kaetud (10–15 sekundit).
8. Korda tegevusi (punktid 5–7) teise käega.
9. Kanna veelkord umbes 5 ml antiseptikumi vasakusse peopessa, kasutades doseerimiseks
küünarvart ja töötle peopesad, käte pealispinnad, sõrmevahed, sõrmede pealispinnad ja
pöidlad, kuni käed on kuivad.
10. Käed ja küünarvarred peavad olema kogu ekspositsiooniaja vältel kaetud ja niisked.
11. Veendu, et käed oleksid enne kinnaste kasutamist kuivad.

Kogu tegevuse kestus on minimaalselt 1,5 minutit.

Kätehügieeni standard (2010)
Allikas: http://avalik.ttk.ee/olesja/katehugieen/kte_antiseptika_tehnika.html

Chemi-Pharmi desinfektante, antiseptikat ja hooldusvahendeid kasutab sisuliselt enamik Eesti haiglatest ja hooldekodudest ning suur osa teistest meditsiiniasutustest, kuid hulgaliselt ka muid ettevõtteid toitlustus-, teenindus- ja tööstusvaldkonnast. Kahekümnele ettevõtte poolt valmistatavale meditsiinilisele tootele on omistatud CE-märk, mis tõendab toodete kõrget kvaliteeti ning vastavust kõikidele olulistele õigusnormidele. Chemi-Pharmi desinfektandid ja antiseptika on nõutud ja hinnatud ka mitmel pool mujal maailmas (s.h. EU-riikides, Venemaal, Aasias).